© 2014 UAB „Bitė Lietuva“ AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

Apie projektą

Kartais, važiuodamas iš Klaipėdos į Vilnių, sugalvoji pasukti senuoju Panemunės keliu ir vėl pajunti, kaip grožis atima žadą. Kitąkart, po atostogų grįžęs iš kaitrios ir smėlėtos pietų šalies, pamatai lietuvišką pievą ir trokšti į ją panerti, nes tik čia taip vešlu ir sultinga. 

O dar kitais kartais…  stebi fotografijų albumus ar džiaugiesi draugų nuotraukomis, ir klausi savęs, kada gi prisiruošiu pats pamatyti gaivią Lietuvos įvairovę ir neregėtas tolumas. 

Tyrimai* rodo, kad keturi iš dešimties Lietuvos gyventojų nėra aplankę daugelio iš įspūdingiausių Lietuvos kampelių. Pusė jų sako visai nekeliaujantys, dar tiek pat – atostogų metu pirmenybę teikiantys užsieniui. 

Siekdami pradžiuginti gyventojus nauja patirtimi ir parodyti, kokias galimybes atveria modernusis BITĖS tinklas, mes kartu su žinomu leidėju ir fotografu Mariumi Jovaiša inicijavome projektą „Lietuva Tavo Delne“. Dabar galėsi kasdien gyvai stebėti gražiausias ir įdomiausias Lietuvos vietas. 

Ant BITĖS ir partnerių bokštų įrengėme kameras, kurios čia ir dabar perduoda kokybišką vaizdą per mūsų duomenų tinklą. Siekiame Tau ir kiekvienam atverti Lietuvos gamtos ir žmonių sukurtą grožį, tokį, koks jis yra dabar. Mėgaukis  Lietuva išmaniajame telefone, planšetėje ar asmeniniame kompiuteryje. Brangink  unikalius mūsų šalies vaizdus, dabar telpančius Tavo delne.  

Projekto sėkme džiaugsimės kartu su mūsų partneriais: kūrybiniu konsultantu Mariumi Jovaiša, vartotojo sąsajos sprendimą įgyvendinusia UAB „Ad Fingers“, kokybišką vaizdo apdorojimą ir pateikimą užtikrinančia UAB „Data business“ – Rubinet, taip pat „Apvalaus stalo klubu“,  Bažnytinio paveldo muziejumi, bendrove „NTService“, Klaipėdos jūrų uosto direkcija, AB „Lietuvos radijo ir televizijos centru“. 


* „Spinter tyrimai“ apklausos rezultatai, 2014 m. liepos mėn.

„Bitė Lietuva“: autorystės teisės

Visas šioje svetainėje skelbiamas turinys, visi prekiniai ženklai, paslaugų ženklai ir prekiniai pavadinimai, pateikti šiame tinklalapyje, priklauso UAB „Bitė Lietuva“ arba UAB „Bitė Lietuva“ yra teisėtai naudojami. Daugeliu atvejų tinklalapyje naudojami pavadinimai yra registruoti prekiniai ženklai. Didžioji dalis tinklalapyje pateikiamų nuotraukų autorystės teisėmis priklauso fotografui Mariui Jovaišai ir UAB „Unseen Pictures“.

Tinklalapio tikslas - suteikti Jums galimybę gyvai stebėti gražiausias ir įdomiausias Lietuvos vietoves, naudojantis išmaniuoju telefonu, planšete ar asmeniniu kompiuteriu.

Mėgaukitės įspūdingiausiais Lietuvos vaizdais ir atkreipkite dėmesį, kad šio tinklalapio turinys yra skirtas tik Jūsų asmeniniam naudojimui, nesiekiant finansinės naudos. Bet kuris šio tinklalapio turinys gali būti atgamintas popierine, elektronine ar kitokia forma, dar kartą išleistas, atgamintas, pakrautas, modifikuotas, publikuotas, perduotas, platinamas ar kitaip skelbiamas tik iš anksto suderinus su UAB „Bitė Lietuva“.

Tinklalapyje skelbiama informacija yra pažintinio pobūdžio ir skirta Jums asmeniškai, todėl bet kurio šiame tinklalapyje skelbiamo turinio ar jo dalies panaudojimas kitais tikslais gali pažeisti trečiųjų šalių interesus ir prieštarauti Lietuvoje galiojantiems teisės aktams. Tokiais atvejais UAB „Bitė Lietuva“ nebus atsakinga už padarinius, ir pažeidėjams teks patiems atsakyti prieš autorinių teisių, prekinių ženklų ar patentų savininkus bei asmenis, kurių teisės galimai buvo pažeistos.

Sieksime, kad Jūs galėtumėte nepertraukiamai grožėtis mūsų tinklalapyje skelbiamais vaizdais, tačiau gali būti, jog dėl nenugalimų jėgų poveikio ar techninių nesklandumų tinklalapyje skelbiamas turinys kurį laiką Jums gali būti neprieinamas.

Įdėjome daug širdies siekdami užtikrinti, jog Jus pasiektų kokybiška paslauga, tačiau jei pastebėtumėte, kad mūsų svetainėje paskelbtas turinys galimai pažeidžia autorines ar kitokias teises, maloniai prašome susisiekti su Žana Jakevičiene, UAB „Bitė Lietuva“ korporatyvinių reikalų vadove elektroniniu paštu zana.jakeviciene@bite.lt.

14 įdomiausių Lietuvos vietų kasdien
per BITĖS tinklą.

Orai šiuo metu:
+9 °C
2.6 m/s

14 įdomiausių Lietuvos vietų kasdien
per BITĖS tinklą.

Palanga: žengiam į jūrą

Palanga: žengiam į jūrą

Pavakarieniavus, vasarotojui Palangoj lieka dar viena vasarinio ritualo dalis: eiti į pajūrį ant tilto, kur susirenka, taip sakant, visa Lietuva pasigėrėti savąja jūra ir jos didinga naktim ir į kilnią jos simfoniją įlieti dar žmogaus-lietuvio įnašą – lietuvišką dainą. Aš sakau Maironiui: „Jaunimas baudžias eiti ant tilto padainuoti. Ar neprisidėtumei ir tamsta?“ Jis juokais ima brangintis: „Na, kažin? Aš senas – nebepritiksiu prie jūsų.“ Mes, jaunesnieji, vienu balsu ėmėme jį įtikinėti, kad savo dvasia jis net ir už jaunuolius jaunesnis; jis būtinai turįs eiti su mumis; be jo mums ir malonumas – ne malonumas; visa Palanga ten jo laukianti. „Na, jei taip, tai, turbūt, reiks eiti“, – tartum vargais negalais nusileidžia Maironis (o mes jauste jaučiame, kad jį traukte traukia tas vakaro pajūris, tas tiltas ir tos dainos).

Jono Mačiulio-Maironio patyrimai Palanga be tilto būtų tarsi dangus be mėnulio. Juk tiltas padeda pajusti plačiųjų vandenų jėgą, kai bangos dūžta į jo polius. Nuo tilto galo iki saulėlydžio, rodos, tik du žingsniai. O atėjus palankiems orams, ore švytuojančios žvejų blizgės bei plūdės primena, kad jūra ne tik galinga, bet ir dosni.

XIX a. pabaigoje poilsiautojai, norėdami atvykti į Palangą, patirdavo daug vargo. Pasiekę Liepoją ar Klaipėdą, į Palangą jie turėdavo keliauti arkliais. Tad grafai Tiškevičiai sumanė statyti prieplauką laivams. Tai buvo Palangos tilto pradžia.

Laikui bėgant jūra įrodė, kad yra tvirtesnė už žmogaus suręstą medinį liežuvį, laižantį sūrias bangas – tiltas buvo suniokotas. Naujasis, 470 metrų ilgio tiltas, buvo pastatytas 1998 m. Kaip ir anksčiau, taip ir šįkart, žmonės netruko jį pamilti.

Daugiau apie Palangos tiltą sužinosite ČIA.

Pasukite planšetinį kompiuterį horizontaliai