© 2014 UAB „Bitė Lietuva“ AD FINGERS INTERACTIVE AGENCY

Apie projektą

Kartais, važiuodamas iš Klaipėdos į Vilnių, sugalvoji pasukti senuoju Panemunės keliu ir vėl pajunti, kaip grožis atima žadą. Kitąkart, po atostogų grįžęs iš kaitrios ir smėlėtos pietų šalies, pamatai lietuvišką pievą ir trokšti į ją panerti, nes tik čia taip vešlu ir sultinga. 

O dar kitais kartais…  stebi fotografijų albumus ar džiaugiesi draugų nuotraukomis, ir klausi savęs, kada gi prisiruošiu pats pamatyti gaivią Lietuvos įvairovę ir neregėtas tolumas. 

Tyrimai* rodo, kad keturi iš dešimties Lietuvos gyventojų nėra aplankę daugelio iš įspūdingiausių Lietuvos kampelių. Pusė jų sako visai nekeliaujantys, dar tiek pat – atostogų metu pirmenybę teikiantys užsieniui. 

Siekdami pradžiuginti gyventojus nauja patirtimi ir parodyti, kokias galimybes atveria modernusis BITĖS tinklas, mes kartu su žinomu leidėju ir fotografu Mariumi Jovaiša inicijavome projektą „Lietuva Tavo Delne“. Dabar galėsi kasdien gyvai stebėti gražiausias ir įdomiausias Lietuvos vietas. 

Ant BITĖS ir partnerių bokštų įrengėme kameras, kurios čia ir dabar perduoda kokybišką vaizdą per mūsų duomenų tinklą. Siekiame Tau ir kiekvienam atverti Lietuvos gamtos ir žmonių sukurtą grožį, tokį, koks jis yra dabar. Mėgaukis  Lietuva išmaniajame telefone, planšetėje ar asmeniniame kompiuteryje. Brangink  unikalius mūsų šalies vaizdus, dabar telpančius Tavo delne.  

Projekto sėkme džiaugsimės kartu su mūsų partneriais: kūrybiniu konsultantu Mariumi Jovaiša, vartotojo sąsajos sprendimą įgyvendinusia UAB „Ad Fingers“, kokybišką vaizdo apdorojimą ir pateikimą užtikrinančia UAB „Data business“ – Rubinet, taip pat „Apvalaus stalo klubu“,  Bažnytinio paveldo muziejumi, bendrove „NTService“, Klaipėdos jūrų uosto direkcija, AB „Lietuvos radijo ir televizijos centru“. 


* „Spinter tyrimai“ apklausos rezultatai, 2014 m. liepos mėn.

„Bitė Lietuva“: autorystės teisės

Visas šioje svetainėje skelbiamas turinys, visi prekiniai ženklai, paslaugų ženklai ir prekiniai pavadinimai, pateikti šiame tinklalapyje, priklauso UAB „Bitė Lietuva“ arba UAB „Bitė Lietuva“ yra teisėtai naudojami. Daugeliu atvejų tinklalapyje naudojami pavadinimai yra registruoti prekiniai ženklai. Didžioji dalis tinklalapyje pateikiamų nuotraukų autorystės teisėmis priklauso fotografui Mariui Jovaišai ir UAB „Unseen Pictures“.

Tinklalapio tikslas - suteikti Jums galimybę gyvai stebėti gražiausias ir įdomiausias Lietuvos vietoves, naudojantis išmaniuoju telefonu, planšete ar asmeniniu kompiuteriu.

Mėgaukitės įspūdingiausiais Lietuvos vaizdais ir atkreipkite dėmesį, kad šio tinklalapio turinys yra skirtas tik Jūsų asmeniniam naudojimui, nesiekiant finansinės naudos. Bet kuris šio tinklalapio turinys gali būti atgamintas popierine, elektronine ar kitokia forma, dar kartą išleistas, atgamintas, pakrautas, modifikuotas, publikuotas, perduotas, platinamas ar kitaip skelbiamas tik iš anksto suderinus su UAB „Bitė Lietuva“.

Tinklalapyje skelbiama informacija yra pažintinio pobūdžio ir skirta Jums asmeniškai, todėl bet kurio šiame tinklalapyje skelbiamo turinio ar jo dalies panaudojimas kitais tikslais gali pažeisti trečiųjų šalių interesus ir prieštarauti Lietuvoje galiojantiems teisės aktams. Tokiais atvejais UAB „Bitė Lietuva“ nebus atsakinga už padarinius, ir pažeidėjams teks patiems atsakyti prieš autorinių teisių, prekinių ženklų ar patentų savininkus bei asmenis, kurių teisės galimai buvo pažeistos.

Sieksime, kad Jūs galėtumėte nepertraukiamai grožėtis mūsų tinklalapyje skelbiamais vaizdais, tačiau gali būti, jog dėl nenugalimų jėgų poveikio ar techninių nesklandumų tinklalapyje skelbiamas turinys kurį laiką Jums gali būti neprieinamas.

Įdėjome daug širdies siekdami užtikrinti, jog Jus pasiektų kokybiška paslauga, tačiau jei pastebėtumėte, kad mūsų svetainėje paskelbtas turinys galimai pažeidžia autorines ar kitokias teises, maloniai prašome susisiekti su Žana Jakevičiene, UAB „Bitė Lietuva“ korporatyvinių reikalų vadove elektroniniu paštu zana.jakeviciene@bite.lt.

14 įdomiausių Lietuvos vietų kasdien
per BITĖS tinklą.

Orai šiuo metu:
+13 °C
1.5 m/s

14 įdomiausių Lietuvos vietų kasdien
per BITĖS tinklą.

Lesyklėlė Panevėžyje

Lesyklėlė Panevėžyje

Paukščiai – amžinumo išlaikymo pagalbininkai, žmonių gerovės sargai, laisvos dvasios simbolis. Taip pat simbolizuoja augimą, įkvėpimą, gausumą ir dvasinį pakilimą.

Iš simbolių aiškinimo žodyno

Paukštis lietuviui visada buvo ypač mylimas ir svarbus gyvūnas. Paklausę, kaip paukščiai gieda, ar pamatę, kaip jie elgiasi, mūsų senoliai nesunkiai nuspėdavo, kaip keisis oras, kada ateis lietus ar atslinks speigas, kokia pranašaujama žiema ir kaip greitai pradžiugins pavasaris. Paukščius lietuviai itin dažnai vadina mažybiniais vardais: paukštelis, žvirbliukas, zylutė, taip išreikšdami globėjiškus jausmus ir norą apsaugoti.

Lesyklėlė ne vienam primins vaikystę, kai lauke spaudžiant speigui ant siūlo kabinome lašinukus, o po to tykiai ir kantriai laukėme atsklendžiančių sparnuočių.

Panevėžio gamtos mokykloje įrengta lesyklėlė – tikras džiaugsmas žiemojantiems paukščiams. Čia užsuka ne tik zylutės ir karklažvirbliai, bet ir kiti giesmininkai: žaliukės, bukučiai, sniegenos, kėkštai, svilikai. Dėl gardesnio kąsnelio kartais jiems tenka ir pasipešti, užleisti vietą didesniems, stipresniems. Ypatingas lesyklėlės svečias – genys, kuriam pasirodžius, visi kiti pasitraukia atokiau ar visai sprunka į šalį. Matyt, prisibijo tvirto miško kalvio snapo. Visi lesyklėlės lankytojai baikštūs ir labai atsargūs, vis dairosi, vis nerimauja. Nučiupę kąsnelį lesalo ar kokią saulėgrąžą, žiūrėk, plasnoja ant artimiausios medžio šakos ir tęsia vaišes ten, kur jaučiasi saugesni ir nepasiekiami.

Gera stebėti mažuosius mūsų „brolius“, gera žinoti, kad jiems padėdami žiemos metu, visi kartu sulauksime pavasario.

Apie Panevėžio gamtos mokyklą ir jos gyventojus plačiau skaitykite ČIA.

Pasukite planšetinį kompiuterį horizontaliai